Skon mistra

Péťův situační úplk
Skon mistra, trůn (dnes) volný

Dobrý den, slušně pozdravím, i když to nemusí znamenat nic slušného a od některých důstojných občanů, co by neřekli veřejně sprosté slovo ani za pytel bimbasů to nosívá vibrace zakletí. K dnešnímu dni.. pokud skon Karla Gotta není jen další hoax v této sérii, tentokrát se zdá že Gottužel není.

Neberu odchod zpěváka Káji na lehkou váhu. Líbil se mi jeho hlas i čistota projevu, i když texty písní nemívaly nějakou extra hloubku. Gott ač se za komunistů politicky spíš nevyjadřoval a jeho písně nebyly hluboké jako třeba písně Kryla či jiných písničkářů nepasoucích po popových síních slávy, tak tento pan Karel Gott něco předvedl a něco uměl a nebývalo nepříjemné to poslouchat ani pro mnohé ty, jejichž šálek čaje to nebyl. Nehrál si na něco co nebyl, na to jak uměl u něj byla znát nepřehlédnutelná pokora.

Jak jsem již zmínil, za komančů nelezl rudochům do zadku, přesto měl od nich dostatek prostoru a jeho politické názory současné doby se mi vesměs líbily. Viděl jsem ho i jako vtipného moderátora, co se uměl zasmát sám sobě. Lze toto vše říct o jeho nástupcích ládovaných na výsluní mincovními stréci a popovými pasci, managerující finančně parketu múz s patřičnými dojnými okovy? Které z  klusátek buddhatých leštících jim řitě za cinkotu padajících mincí dosadí na jeho trůn? No není těžké až tak v této oblasti předvídat a nesplést se…

Ač Kryl neměl moc Gotta rád, nevím jestli jako člověka či jen jeho projevy, mně Gott jako člověk nevadil a naopak, dalo se na něm najít spoustu dobrého a oceněníhodného, což z projevů jeho účelových viceslavíků zlatonosných prohlásit nemohu, protože to tam nevidím. Karla Kryla mohlo mrzet to, že pro svůj názor trpěl, zatímco Kája Gott si zpíval po světě a politicky se moc nevyjadřoval. Ale to nechám být, nerad mluvím za druhé a i když je můj velký oblíbenec Kryl, i Gotta jsem měl jako člověka rád.

Čest jeho památce
Péťa
NeoTesan
Jedinec?cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *