Účelníci aneb prostituti korouhvizdí

Péťův situační úplk

Tuto svou dnešní polemiku povedu záměrně v co nejanonymnějším duchu, dokonce ani svého oblíbeného maskota coby symbol laciného zaprodání davyskýtajícímu popovému mlsu špulícího gigola Tomíka Kluse pokud možno nezmíním, nebo aspoň míň jak třikrát.

Tak schválně, kdo to pozná, kdo čte aspoň titulky zpráv, o kom bude tento odstavec? Správné odpovědi odměním žetonem. Jakýsi herec, ze slavné rodiny herců, kde mám jinak své dva velké oblíbence prohlásil přibližně toto… Že kdysi podepsal Antichartu, protože ještě v sobě nenašel odvahu, ale teď že už ji má, a tedy i veřejně vystupuje proti tomu agresivnímu a po celém světě se rozpínajícímu Rusku, které svýma dvěma zahraničníma základnama, ve státech kde je řádné zvolené vlády pozvaly okupuje a ohrožuje celou sluneční soustavu včetně péče o utečence z Marsu, to strašné a nenasytné monstrum, tak ukrutné, že srdnatým západním kovbojům odmítá darovat své zdroje. Rusko viděné těmito pravdoláskytnými brýlemi není tak bezpečné, obětavé a skromné jako bratryně neurčitého pohlaví Amerika a západní pojetí moderní demokratické kolonizace ve stylu

“Euro dovnitř a sto ven
ať jdou klidně do hoven”

a tak v rámci šíření pravdy a lásky má své vojenské základny bránící předvoj míru ve všech lokalitách nalezišť po celém světě v podobě geologů hledajícíh ropu s nutnou vojenskou ochranou před nenasytným Ruskem, co sobecky odmítá darovat své zdroje. Ještě že tak, můžeme mít pocit sucha a bezpečí. Možná že až příliš, když už se stejně dávno projevují známky národní kastrace…

A tak si říkám. Co bylo snažší za komunistů, podepsat Antichartu jako onen nyní se probudivší herec hrdina, nebo se postavit proti ní? Dále si říkám… co je snažší teď, dál přijímat hlas milujících pravdoláskonosných kovbojů západu hlásající nebezpečí z východu, démonizovaného s ohledem na přání burzy a vyšších tužeb nadnárodního marketingu? Jako nyní se probudivší hérec hrdina?

Proč přestal být před svým skonem populární a navíc za ne zcela jasných okolností skonalý Kryl, jehož odkaz mají teď hojně tendenci zneužívat havloidé a jiní loutkoidé, medící eunuši z bašt svých jistot, tak proč byl odstaven? Nebylo to třebas tím, že přestal ukazovat na nebezpečí z východu, kde se situace mohla změnit a medovatý duch lačňák se mohl mezitím se svými nitkami sosacích intrik přestěhovat spíše opačným směrem? Je rozvrstven kde jen může, včetně našich niter, ale někde mívá převahu, která se ale přelévá podle toho, kde je mu dovoleno víc škodit a sát.

Nejde to vysvětlit, přesvědčuji se o tom každou chvíli. Kdo to nezačne vnímat, bez zdlouhavého vysvětlování, neztrácejme čas a věnujme se radostné tvorbě a nechme každému jeho volbu, zda líbivé sadomasochistické prezentace v podobě duhových průvodů za požehnání zhulených šéfů magistrátů a diplomatických loutek z mnoha západních zemí nebo jestli syrovou realitu, která nemusí být tak lacině medová, ale zato dává hlubší a jemnější radost. Která když se okusí, i ty dosavadní nejintenzivnější sladkosti se stanou buď šikovným doplňkem, anebo ty umělé jen laciným vyčpěním.

Držím Nám palce
Howgh
Péťa ??
Jedinec?cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *