Cituační Ring III.9

Oživování

Každý si čas od času a to spíše pravidelně potřebujeme dobít zdroj, nasát šťávu nebo naplnit řečiště či přiložit do kamen, ale i pohnojit zahrádku. A v souvislosti se svým stavem tak činíme podle svých hodnot. 

Feťák považuje za vzpruhu svůj šleh, kdy se oddá mlsaným iluzím, na úkor toho co mu zbylo ze své duše a zanesením těla jedy. Sportovec se zapotí pohybem, diktátor či zvrácený úředník oživí svůj existenční systém vydáním nesmyslné ale sadisticky nařizovatele oživující a druhé poutající směrnice, promiskuit si laškne a nevěrník navíc podvede. To jak se oživujem a čerpáme sil je rozmanité. Každopádně každý potřebujem jíst a spát, a to v celkem pravidelném rytmu… což patří mezi základní a přirozené opětovné získání sil. 

Protože moje stezka životem vede také přes vztahy, a to zejména partnerské (i když nejen), v tomto polemizačním videu, kde si dopřávám realizaci svému jménu a zvláště přijmení, se pozastavím nad rozdílem mezi uspokojením a naplněním tužby, což není totéž. Převažuje-li v našem životě usplkojení, bývá to ukazatel naších hodnot. Co je snažší? 

Pokud by tento shluk písmen četl někdo, kdo dosud nerozlišoval způsob získání šťávy a její zdroj a byl zvyklý brát vše, z čeho něco kape bez zvažování následků a braní ohledů a něco z tohoto sdružení sou i samohlásek shledal pozoruhodným, může se buď divit a poté zavrhnout, nebo začít více zkoumat a poté i objevovat. To nejen u tohoto textu činíme všichni, volíme si oblast své pozornosti. Přitom… co je pravé se zprvu zdává náročnější, aby posléze ta zátěž přinesla své plody. To ne až tak pravé sice také může nějaké úsilí vyžadovat, třeba sehnat dost peněz na fet a podobně, ale při neprobrání se z toho a potřebného zamakání na stočení kormidla směrem mimo vír se nuceně stává to lákadlo stále větším a více poutajícím břemenem. Přitom skuste vést dialog o hodnotách se smážou… bude si většinově vymýšlet nové a nové ohyby reality, jen aby se vyhnul tíživé představě, že pomoct si lze jinak, než neustálou ránu jitřící náplastí. 

Uspokojení a naplnění touhy, oboje k životu potřebujeme, i když jde o dva odlišné a často zaměňované principy. Touha souvisí s přáním duše a jejím růstem, jejím probouzením, uspokojení je zas záležitost pudová, ale v nějaké míře též k životu potřebná. Úplným vytěsnáním uspokojení se oslabí či zkomolí též oblast tužeb a vzdáním se touhy se sklouzne ke konzumu, ten může mít podobu veganského či úplného půstu (což je zas jen jiná podoba přežírání se) kterému je na záplac oprávněných pochyb dáváno pozlátko vznešenosti.

Dáma, která se potřebuje koupat nahá před pány a v případě protestů partnera to nazývá vyjádřením osobnosti, bude při podrobnější konfrontaci neskutečně mlžit a raději od tohoto tématu uteče předem a partnera se vzdá nebo spoutá, jen aby nepřišla o šťávu ze slastného špulu před pány. A ač bude mít plnou pusu ušlechtilých frází o svobodě a věrnosti, zkusme uhádnout, zda jí tato nevinnost bude bavit když u toho bude pouze partner nebo nikdo nebo jen jiné ženy. Udělá vše proto aby si udržela pozlátko vznešenosti svého počínání a nemusela tento laciný způsob sexuální ventilace, uspokojení vábením, jinak řešit. 

Něco jiného je, když narovinu přizná že sice ví že to není úplně nevinný ale že tu činnost prostě potřebuje k životu. Partner má předem možnost zvážit míru její hloubky a rozsah povrchnosti možného vztahu a být na to férově připraven, pokud do toho hopsne. Pak to při partnerovi sice dál je záhyb, ale alespoň upřímný, bez falešných záplat přirozenosti a důstojného standardu. A jak silné pouto vydávající se za křídlo dokáže být ta droga poukazuje i to, o jak pravého partnera je postižená ochotna přijít, jen aby si tuto svou potěchu uchovala. 

Nelze mít všechno. Chceme-li pravý a hlubší vztah, naplňování touhy nezbytně převyšuje uspokojení a chtění. To není totéž. A chceme-li se spokojit s povrchem, nezastiňujme to aspoň pokrýváním nálepkama pravosti. 

Mezi mužem a ženou může být kamarádství, ale je méně pravděpodobné, při heterosexuálních jedincích, a jde tam mnohem častěji o erotický pakt. Proto dámy, které mají více kamarádů a více jsou v kontaktu s muži, aniž by to byla vojačka v armádě, tak se naskýtá otázka proč obdobné oživovací kontakty ať už v jakékoliv podobě neumí mít s ženami. A když umí, tak proč nemá. Dosud jsem nepotkal ženu, která by to takto měla a přitom šlo o něco víc než převažující erotické uspokojení, což je ale v polemice s partnerem a nejen s partnerem, i jinými o tomto způsobu dobíjení baterek pochybujících ženách samozřejmě vehementně popíráno. S muži mluvících o čistotě dobíjení baterek s kamarádkama v převažující míře nad kontakty s kámoši je to v bledě růžovém to samý. S největší pravděpodobností jde o předstíravé mlžení.

A opět, co je snažší? Dát snadnému uspokojování pozlátko vznešeností nebo více hledat, objevovat a naplňovat touhy duše? Touha duše a uspokojení chtíče není to samé, a to i v případě že nejsme otroky svého chtění ?, oboje k životu potřebujeme a o našem stavu vypovídá, v jakém to je poměru a jak to umíme rozlišit. Co je důležité, nepokrývát a nepředstírat, jinak si ztupíme svůj zrak a podle něho budeme bloudit v odpovídajících oblastech, což při šeroláku nebudou horské bystřiny, ale spíše bahnité zatuchliny, které budem v předstírání nazývat skvostnými zámky.

Nejen o tomto v Péťově novém polemizačním videu.

Já, což teď v závěru textu znamená že Péťa

?

Jedinec?cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *