Péťův situační úplk


Fenomén KK

Vzpomínka na Kryla obecně je fajn, též ho uznávám jako velikána, který podobně jako Kristus byl nejprve davem opěvován, aby následně po zavelení mocipasců byl tím samým davem obětován…

Protože jsem se o něj kdysi hodně zajímal, vzpomínám si také, jak za ním přišli a řekli mu že jeho písničky poslouchá a je z nich nadšený nějaký pasák děvek a kurv. Kryl to údajně okomentoval, že ten člověk vůbec nepochopil, co do těch svých písniček vkládá, co v nich je, ale to je případ zdaleka nejen toho pasáka.

Netvrdím tímto, že já jsem to pochopil. Pozastavuji se nad tím, když jsou zaměňovány a lacině pravé Vánoce. A zároveň tuším, že to nejde vysvětlit. Král je mrtvý, ať žije Král. Kryl je mrtvý, ať žije Kryl. A Klus. Pardon, vlastně stádo klusů, tj. převažující část popových natřásačů, kteří se proslavili hlavně proto, že dokázali vyšpulit na tom k zaprodání žádaném místě. Když se to tak mincovním pascům a prostitutním mocisajům hodí do scénáře.

Kryl se trápil nejen nad zoufalým stavem společnosti, ale též nad sebou sama. V tomto je souvislost, která je nezanedbatelná a opět pochopena tak, jak pravost bývá, jestli pěti procenty, může to být úspěch.

Vánoce nemusí být jen jeden den v roce. Vánoce mohou být každý den, v kterém jsme vstali spolu s naším vyšším já, naším Mistrem, kterého jsme si dříve úspěšně a opakovaně buď zradili nebo zapřeli, stejně jako svůj sklon k slabostem, respektive jeho pokrytí a upřednostnili tak předstírání před hravou radostnou a syrově pravou realitou.

Kristus nepřišel trestat a soudit hříšníky a nevím o tom, že by to plánoval do budoucna. To Bůh nedělá, aspoň ne takový jakého ho tuším. To děláme sami, a to je to, s čím ve skutečnosti bojujem a před čím skutečně utíkáme, když už. Před sebou sama.

Péťa
P.Šššt…
Synonymická – Pétův příslok k písni K.Kryla
https://youtu.be/FgIY-sHHoac

P.P.S.
Zažil jsem na vlastní smysly sebestředníka, co vlastní žal duše nad pouty vlastního ega popisoval, v obelhávání sebe sama, jako že cítí smutek matičky země, on, coby vysoce naddimenziální multimeridiálně karmeditativní bytost…?
?
Jedinec?cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *