Zámek Horní Libchava

Přijel jsem sice k závěru Šermířského dne, atrakcemi prošpikovaného s bohatým programem nejen pro děti, ale stihl jsem si vše dostatečně prohlédnout a ještě se zúčastnit toho dne poslední prohlídky, kde jsem krom toho že jsem stále něco fotil i žasl pojetím.

Na doporučení jsem navštívil zámek Horní Libchava u České Lípy. O zámcích, podobně jako o hradech a zejména kostelech je známo  a šušká se, že jsou stavěny na místech s příznivou až léčivou energií. To tak může být, spousta lidí se na těchto místech cítí obzvláště dobře. Mně se to na tomto provozovateli a panem majitelem netradičně pojatém zámku stalo též, a to dost zřetelně.

Pokud jsem před a při příjezdu měl nějaká očekávání, tak jen ta, že mě čeká prohlídka jednoho z mnoha zámků, kterých jsem už podstoupil dobré desítky či sta. A byl jsem mile překvapen.

Přijel jsem sice k závěru Šermířského dne, atrakcemi prošpikovaného s bohatým programem nejen pro děti, ale stihl jsem si vše dostatečně prohlédnout a ještě se zúčastnit toho dne poslední prohlídky, kde jsem krom toho že jsem stále něco fotil i žasl pojetím. Celá prohlídka totiž byla sehrána jako pohádka s působivým a spontánním projevem herců v krásných dobových kostýmech. Napjatě jsem sledoval děj, protože pohádky jako veškeré živé příběhy mám sám moc rád, i se pokouším o vlastní tvorbu v této oblasti, a přitom jsem hojně fotil. Mobilem sice jen, ale pro představu to stačí. Tedy se s námi o ta fota rád podělím, zde prosím…

« z 2 »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *