Seznamkový Lektvar II (ukázka)

? Chechtohýk i Chechtuška jsou též součástí každého z nás. Ať už vytěsnanou, splynutou či zpracovanou částí. Na nás je, jak si je zpracujem a do jakých rozměrů necháme narůst.

Vychechtíci nadhlední

Tento tip Chlechtů a Chlechtušek mají patrně výsměch jako cejch nebo demonstraci toho, jak něčemu v jejich nitru je dána objížďka. Je možné, že se ta změna trasy týká synoptických spojů. Opět je mnoho druhů projevů z mnoha různých oblastí, uvedu pár příkladů. Ostatně, ohledně té objížďky, zahlédl jsem to i při nedávných prezidentských volbách, kdy valná, patrně i gaučovalná část obyvatelstva vhodila do vohební škvírky kandidáta připomínajícího vyakadémovaného Mikymauze poté, co se rozhodl po několikahodinovém cvičení se špuntovkou před zrcadlem, než ho rozbil při neodhadnuté délce špagátu, stát kovbojem.

Toto bývá prezentováno nám, teď zmíním reakci Řechtounů, kterým můžeme něco prezentovat my.

Vychechtoušek, kterému se nějak prezentujeme či vyjadřujeme (což souvisí s předáním informací, dojmu, zkušenosti, mnohdy i pracně a těžce nabyté a následně se záměrem bez přílišné vážnosti to předat a inspirovat…) bývá též velmi těžce imunní vůči obsahu poselství. Zato si meteleskurychle všimne, že nám při tom projevu kouká z knoflíku kousek nítě, což ho rozchlechtá tak, že by k závisti přived i zkouřeného lachtana Béďu poté, co jej po pozření očůrané petlahve přijali do svého motorkářského gengu elitní Šupilační Čochtové.

Když krom určité ztráty vlastního soudného uvažování nejde o újmu nikoho jiného, tak tohle ještě nemusí být až takový problém vzhledem k Chechtušáctvím napadeného jedince. Co ale už zavání čertovinou, tedy přílišnou vážností a to i v oblasti řechtu, když Hýkchechtavost nastává z arogance a nabývá podoby jízlivého hýkání kopulujícího osla poté, co v parku znásilnil ze řetězu utržený, tedy naštěstí aspoň nezadaný odpadkový koš. Což můžou být a kolikrát jsou mocně otitulovaní akadémové… neberme tituly až tak vážně a zvlášť tehdy, když jejich získání hovoří převážně o schopnosti nakombinovat informace levou hemisférou do zkoušejícími žádané podoby, kde ta druhá půlka mozku může klidně dál chrnět v předposlední poličce mrazáku, hned na sulcu od tchyně. Takovýchto horních pět tisíc obyvatel zeměkoule dostává své záchvaty obvykle při něčem, čemu se plebejci nesmějí, jako ublížení otci od rodiny či jiná škoda někoho někomu dávající bohostvůrcům naději, že na tom jsou lépe.

Chechtohýk i Chechtuška jsou též součástí každého z nás. Ať už vytěsnanou, splynutou či zpracovanou částí. Na nás je, jak si je zpracujem a do jakých rozměrů necháme narůst.

Jsem nějak zestručněl. V minulém díle jsem příbuzné skupině nadbudhů věnoval několikrát více písmen.

(Toto je ukázka z připravovaného dílka Seznamkový lektvar II., první díl je možno získat ZDE)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *