Péťův situační úplk I. 3 – Návštěvníci…

Nevidím problém v tom, mít jakoukoliv vlastnost, vidím problém v tom, když je nevhodně vyjádřena.

Návštěvníci…

Opět, tentokráte sem na svou Zeď Jářků Jedince umísťuji pár psaných slov, a přestože opakovaně zmiňuji, že se slovům (zvláště těm psaným) často dává přílišná váha a vážnost, rád je používám a rád si s nimi hraji. Nyní je použiji k tomu, ať se stanou pomůckou či berličkou těm, co u mne hledají inspiraci a obohacení, které je s touto upřímnou snahou vždy oboustranné. V něčem se budu opakovat, rád a vědomě, abych danou tématiku ještě více upřesnil.

Nemá smysl příliš vysvětlovat a obhajovat své záměry, tedy má ale přitom nebývá účelné doufat, že se někde vně než u sebe něco změní, a to zejména proto, že ti, kteří mají převážně čistý zrak tak i přesto že se často ptají (protože falešné domněnky můžou hrozit i těm nejprozřelejším), těm příliš vysvětlovat nemusím. A naopak těm, co mají jasno takové, v kterém nevidí skutečnost a jen vlastní iluzi a nic jiného ve svém zamrzlém a zkostnatělém stavu vidět neumí nebo hůře nechtějí, těm nic nevysvětlím, ani kdybych na své straně měl ta nejlepší detektivní oddělení s nejvěrohodnějšími důkazy, hovořící v prospěch mého vyjádření. Přesto se do toho pustím, protože mě to baví a těší.

Místa, kde prezentuji, jsou co vím dobrovolná (přinejmenším zde na Jedinec.cz) a týkají se mého prostoru, jehož návštěva a shlédnutí je na svobodné vůli a rozhodnutí každého návštěvníka čtenáře jukače. Dost dobře nerozumím těm, kteří mi sem chodí za účelem najít na mně chyby a na jejich základě se utvrzovat ve svém pohledu na mne, v kterém jsem něco blízkého magora a idiota, pokud se v jejich pohledu na mne příliš nezkrášluji. Může být, já se nevzdávám ani této části své bytosti, dokud vnímám, že by to ohrozilo mou celistvost. Tito návštěvníci mají rozdílnou míru škodlivosti, tím jak jsme každý jiný, ale v konečném důsledku si principem bývají velmi podobní. Nasávají skrze chyby druhých, lépe těch otevřených a jdoucích s kůží na trh. K těm mi vyjádření zatím stačí, už takhle se těší za své snahy usát a přikrást značné míze. Tyto zbytosti jsou buď tiché, nebo když se projevují tak nejprve oceňují za účelem získání mé důvěry aby mě poté zkoušeli buď osedlat a vést svým žádaným směrem nebo jinak zneužít. Jsou mi školou osobitosti. Tuto snahu mohou vyvíjet i mí přátelé, kteří mě opravdu a upřímně milují, od nich a s tímto přístupem je škola osobitosti obzvláště účinná.

Dále mě tu v podobě mých příspěvků a vyjádření navštěvují spřízněnci, kteří se sice z různých důvodů nijak nevyjadřují, a i když nic navenek nepronesou, těším se jejich tiché podpoře. Děkuji, opět doufám a věřím, že to je vzájemné.

No a moc víc možností už nezbývá, dále tu mám spřízněnce, kteří mě tiše podporují a zároveň se přínosně vyjadřují v můj prospěch. Neméně děkuji s opakovaným důrazem na vzájemnost.

A teď už zas k mým záměrům proč a co ze svých vyjádření zde zveřejňuju. Předně, mé skutečné záměry vysvětlovat a obhajovat nehodlám, proč, to jsem naťukl výše. Sdělím tu jen, jak je možno a jaký je můj tip, jak mé a nejen mé příspěvky tu přijímat a co si z toho odnášet.

Znám spoustu lidí, kteří mají velmi příjemné až sladké vystupování, a přitom ostatním blijí do duší. Když je rozpoznám a vytuším nadřazený parazitující stav, v kterém nehodlají nic na sobě měnit, nemívám jiný důvod než je nechat být a jít si dál za svým. Kdo si totéž myslíte o mně, proč sem ke mně chodíte a co u mne hledáte?

Dále znám mně milejší skupinu lidí, kteří se vyjadřují i sprostě a ve své sprostotě často dost vtipně, rozhodně nepříliš často zbytečně vážně. A i když ten humor je hodně hořký a černý, pořád jsou v lásce. Navenek se mohou zdát obhroublí a nepříjemní, ale v nitru mají světlo, které si střeží a o které pečují. Vítejte.

Vyjadřuji se o vlastnostech, nebo lépe řečeno o vyjádření vlastností a nejsem si vědom toho, že bych cíleně urážel konkrétní lidi. Vyjadřuji se o projevech jak mužů, tak žen. Jelikož jsem muž a partnerství hledám u žen (natolik jsem v dnešní době zvrácený), tedy v oblasti partnerství tím pádem píšu častěji o ženských projevech, ale zrovna tak když se o partnerství nejedná tak popisuji svou zkušenost s vyjádřením mužů. Jaký mám vztah k ženám ví ty ženy, které jsem si připustil a s kterými se v lásce vzájemně podporujeme.

Nevidím problém v tom, mít jakoukoliv vlastnost, vidím problém v tom, když je nevhodně vyjádřena.

A když jsem zmínil že mi nejde o to srážet konkrétní lidi, spíše zpochybnit škodící projevy, často masově poklonkované a uznávané, upřesním že uvedu-li ve svých projevech konkrétní bytosti, jsou to buď politici nebo celebrity, jejichž vliv na společnost pro jejich nějaký druh zaprodanosti považuji za zvláště škodlivý a k němuž nechci zůstat lhostejný, protože může ubližovat nejen mně, ale i mým blízkým. Jim však, jako bytostem, přeji též úspěch k zdravému probuzení plodného života, to je v různé míře potřeba nám všem a škodičům obzvláště. Když nepomáhá laskavá forma, volím způsoby, které na zamrzlost a zkostnatělost mají o něco větší šanci.

Ptát se mě můžete veřejně i osobně. U svých přátel tedy mohu pozorovat, kdo má zájem a kdo se zdá že raděj volí svou vlastní představu o mne, která se mnou nemusí vůbec souviset a raději mě nekontaktuje, protože by to tu představu mohlo ohrozit a tím pádem vyvolat potřebu měnit něco, co není zájem měnit.

Přeji nám všem úspěch a speciální ocenění nejen žetonem těm, kteří jsme to nejlépe s trochou selského rozumu dočetli do tohoto místa a hodláme v tom pokračovat.

Náš Péťa 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *