Kartuna 41. týdne – Hravost

Tuto kartu okomentuji jen krátce… Nejprve jsem vytáhl kartičku pro sebe a byla to tato. Potom jsem balíček zamíchal a vytáhl pro nás, své přátele, a hádejte… znovu tatáž! Tedy Hravost máme tuplovanou.

Hravost úzce souvisí s radostí a opět malinký tip pro toho, kdo ode mne to co skrze mne prochází umí přijmout. Radost se často plete s pudovým uspokojením… jednou z malých nápověd je to, že při střízlivé radosti může, ale nutně nemusí být sexuální reakce, jak se některým z nás může dít, třeba při hlasování v parlamentu nebo při podvedení někoho jiného, nebo dobývání nejvyšších firemních, finančních či intelektuálních met… to nemívá se střízlivou radostí moc společného.

V neskromné vlastnosti ducha, kterou považuji za ctnost, přeji sobě a svým bližním hravost ve střízlivé radosti.

Náš Peťa

Kunratické vinobraní

Kunratice drsná ves….

 Včera jsem se účastnil projevu talentů (za velmi peprně příhodných okolností) na Kunratickém vystoupení. Za sychravého počasí, s radostí v srdci, jsem se podělil o kousek svého dílka. Následně jsem obdržel krásnou kytku, k ní jsem si pořídil sklenky s příhodným rytím a trocha burčáku. A co hlavně, poznal jsem nové lidi čerstvého, ale velmni nadějného přátelství. Na zdraví (Mrk)

Zároveň zvu všechny, kteří ke mně cítíte náklonnost či přátelství, na Autorské čtení. Podrobnosti zde (click) (čtvrtek 28-9-2017)

Kartuna 39. týdne

Naděje neumírá

Dnešní karta tohoto týdne pro mne a mé blízké nese toto Poselství: “To, čemu věřím, se uskuteční. To, čemu nevěřím, se v mém životě uskutečnit nemůže.”

Měl jsem několik období ve svém dosavadním životě, kdy jsem necítil ani lásku, ani naději, a nezbylo mi než věřit, že vše se zdárně vyřeší, i když jsem rozumem vůbec netušil jak, naopak, ty situace mi přišly naprosto neřešitelné. Však to je pouze pohled rozumu. Srdce to vidí jinak, a pokud je mu nasloucháno či vnímáno, může se projevit i nadějí. A o naději platí především to, že neumírá.

No a víc v tom není potřeba se šťourat, co myslíme? Mrk.

Peťa

Autorské čtení   Brzy  

Přátelé, jde o nezávaznou akci, kde bude víceméně volná zábava (bez možnosti rušení a prudění autora) s možností opéct si buřty či něco ugrilovat… kdo bude chtít naslouchat, může občas v prostoru vedle srubu poslechnout něco z mého projevu. Předčítat a recitovat budu převážně ze své prvotinky e-knihy Seznamkový Lektvar.

 

Místo konání a čas akce:

28.9.2017, sraz Metro Roztyly v 18:00, v 18:15 přesun směr srub, od 19:00 hod autorské čtení.

Srub Gizela

Na Ovčíně, Kunratický les
148 00 Praha

Info Atlas Hub

Loučení s létem

 

Přátelé, tuto sobotu 9.9. 17 loučení s létem, srub Gizela…. nevím jak Vy, to je Vaše věc, však já se cením na tolik, že si aspoň v tento čas dopřeju čas na relax po náročném týdnu. Nepište mi prosím, jak moc důležitějšího cokoliv jiného máte, Vaše nonstop činnosti, já nejsem Váš posuzovatel. Chcete-li nějaké posouzení, můžete zkusit chvíli navnímat, jak jste spokojení sami se sebou. To je Vaše odpovědnost, já mám svých starostí dost. Prostě buď přijďte nebo ne, žádné vysvětlováni prosím. Pište mi nebo founujte pro upřesňující info, děkuji a těším se ?